BD Tanvaldská
Aktualizováno 06. 06. 2024
Ostatní
Ještě horší, než jsme čekali

je stav severní strany domu po odkrytí horní vrstvy chodníku.
Nejen, že je hydroizolace základů ve velmi špatném stavu, ale pod některými částmi domu jsou hluboké kaverny, vzniklé za léta sesedáním podloží a zatékáním dešťové vody. Některé patky opěrných zdí jsou doslova ve vzduchu.

Obr. 001, Obr. 002, Obr. 003 Tento stav je nezbytné řešit jako havárii i za cenu značných vícenákladů a prodloužení prací na opravě chodníku.
(říjen 2014)
Zajímavý je pohled na náš dům infračervenou kamerou, která "vidí" tepelné vyzařování a převádí jej na barevnou stupnici. Použití kamera měla bohužel nízké rozlišení a tzv. dlouhý objektiv, takže se nepodařilo dostat do záběru dům jako celek.
Co z těchto záběrů vyplývá?

Docela dobrá zpráva, únik tepla přes plášť domu odpovídá očekávaným vlastnostem izolace (která je už pár let stará, dnes se dělá silnější). Největší únik je přes nezateplené podkroví, jako problematický se také jeví západní štít ve horních patrech. Žádná "horká místa", která by nasvědčovala většímu poškození izolace, na plášti nejsou. Ta nápadně červená místa jsou pootevřená okna.

Na poslední snímku jsou dvě dámy, venčící psa.
Dne 26.01.2009 byla provedena kontrola fasády resp. zateplení. Verdikt? Izolace- zateplení se někde "odtrhává" od panelu. Bude potřeba provést opravu. Pracovníci, kteří kontrolu prováděli, byli najati od správcovské firmy. Upozorňuji, že veškeré uvedené informace jsou neoficiální a jedná se o neodborný výklad-definici problému!
Pro více fotek klikněte: foto 1, foto 2, foto 3, foto 4, foto 5

Letecké snímky ulice Tanvaldská z roku 2002-2003 ke stažení zde.


Letecké snímky ulice Tanvaldská z roku asi 2006 ke stažení zde.


Toto například můžou vidět naši sousedé, když se podívají z okna zde.
A toto, když se podívají z okna v NOCI zde.